CEREMONY-750ml Clear Spirits Glass Bottle Liquor Bottle, Bar Top
CEREMONY, with its traditional and versatile shape, is suitable for all types of distilled spirits.
Capacity:750ml
Material:Extra Flint
Send Inquiry
Product Introduction
Yantai Changyou Glass Co., Ltd. is one of the most reliable manufacturers and suppliers of ceremony-750ml clear spirits glass bottle liquor bottle, bar top in China. Please feel free to buy high quality glass bottles made in China here from our factory. Also, custom service is available.
Products Description
| Material | Extra Flint Glass |
| Nominal Capacity | 750ml |
| Brimful Capacity | 780ml |
| Weight | 750g±10g |
| Height | 296±1.5mm |
| Finish type | Bar Top |
| MOQ | 12,000pcs |
| Samples |
For stock products, samples will be sent to you within a week. For new products, the lead time for sample is 20~25 working days. |
| Package method | Cartons/Bulk on pallet |
Detailed Images




Bottle Drawing

Hot Tags: ceremony-750ml clear spirits glass bottle liquor bottle, bar top, China ceremony-750ml clear spirits glass bottle liquor bottle, bar top manufacturers, suppliers, factory
You Might Also Like
Send Inquiry













