750ml 75cl Clear Spirits Glass Bottle Rum Gin Bottle, Bar Top
Yantai Changyou Glass Co., Ltd. is one of the most reliable manufacturers and suppliers of 750ml 75cl clear spirits glass bottle rum gin bottle, bar top in China. Please feel free to buy high quality glass bottles made in China here from our factory. Also, custom service is available.
750ml Extra Flint Glass Bottle
-
Existing molds are available for direct production.
-
Support for customized service. (Silk Screen/Decal/Printing/Frosting/Electroplating/Hot Stamping)
-
Support for one-stop service.

Products Description
| Material | Extra Flint Glass |
| Nominal Capacity | 750ml |
| Brimful Capacity | 780ml |
| Weight | 780g±10g |
| Height | 220±1.5mm |
| Bottom Diameter | 90±1.5mm |
| Top Inner Diameter | 21.5mm |
| Finish type | Bar Top |
| MOQ | 12,000pcs |
| Samples |
For stock products, samples will be sent to you within a week. For new products, the lead time for sample is 20~25 working days. |
| Package method | Cartons/Bulk on pallet |
Detailed Images




Hot Tags: 750ml 75cl clear spirits glass bottle rum gin bottle, bar top, China 750ml 75cl clear spirits glass bottle rum gin bottle, bar top manufacturers, suppliers, factory
You Might Also Like
Send Inquiry
















